honda cb125r (Nr 5999968)

honda cb125r

Marka i model:

cb125r

Waga w kg (łączna):

126

Budżet zlecenia [€]:

2600

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 721.00 km

Adres i termin nadania

Ekwador, Sucumbios, Shushufindi

Od 15 kwi 2020 do 18 maj 2020

Adres i termin dostawy

Ekwador, Manabí, Portoviejo

Od 18 kwi 2020 do 20 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się względnie trudne do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - niemniej jednak jedynie złudnie. Dobrze umocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne są 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem 2, gdyż posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.