Honda CB300R (Nr 7573313)

Honda CB300R
Waga
Sztuk
Honda CB300R
Długość
200 cm
143 kg
1
Łączna waga:
143 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Kolumbia, Bolívar, Kartagena

Od 22 mar 2021 do 10 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Centro, Figueira Da Foz

Od 1 maj 2021 do 15 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na względnie trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak tylko złudnie. Prawidłowo przymocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.