Honda CB400 (Nr 7565229)

Honda CB400
Waga
Sztuk
Honda CB400
Długość
204 cm
195 kg
1
Łączna waga:
195 kg
Dystans
1189 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 26 lip 2021 do 31 lip 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Burgundia, Serrières

Od 27 lip 2021 do 31 lip 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się względnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - aczkolwiek jedynie pozornie. Dobrze zamocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na naczepie, konieczne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.