(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-21 16:51

HONDA CB500 Wyboston UK do Sławków PL (Nr 2612356)

Marka i model:

Honda CB500

Waga w kg (łączna):

170.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1691.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się względnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - chociaż jedynie pozornie. Właściwie umocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie 2, gdyż mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Wyboston, MK44 3AB, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Krzykawa, 32-329, Polska

Termin elastyczny