Honda CB500F ABS (Nr 8011774)

Honda CB500F ABS
Waga
Sztuk
Honda CB500F ABS
Długość
208 cm
176 kg
1
Łączna waga:
176 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Belgia, Region Flamandzki, Ostenda

Od 1 paź 2021 do 31 paź 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Quintana Roo, Cancún

Od 1 lis 2021 do 7 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na stosunkowo nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - jednakże jedynie na pozór. Odpowiednio zamocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko 2, ponieważ mają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.