Honda cb500x (Nr 6267165)

Honda cb500x

Marka i model:

Honda cb500x

Waga w kg (łączna):

135

Budżet zlecenia [€]:

175

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 998.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Od 1 paź 2020 do 4 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 6 paź 2020 do 8 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie towary, które wydają się ogólnie nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie złudnie. Poprawnie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.