(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda CB650F (Nr 7590821)

Honda CB650F
Waga
Sztuk
Honda CB650F
Długość
211 cm
211 kg
1
Łączna waga:
211 kg
Dystans
2117 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, North Yorkshire, Scarborough

Od 31 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Ostrołęka

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się dość ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednak tylko na pozór. Należycie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko 2, gdyż dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.