Honda CB650R (Nr 8020528)

Honda CB650R
Waga
Sztuk
Honda CB650R
Długość
213 cm
207 kg
1
Łączna waga:
207 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 4 paź 2021 do 8 paź 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Illinois, Chicago

Od 25 paź 2021 do 26 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na dość trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie pozornie. Prawidłowo przymocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.