Honda CB650R (Nr 8024814)

Honda CB650R
Waga
Sztuk
Honda CB650R
Długość
213 cm
207 kg
1
Łączna waga:
207 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Grenada

Od 28 wrz 2021 do 8 paź 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Illinois, Crystal Lake

Od 11 paź 2021 do 6 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na na ogół nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - wszakże jedynie złudnie. Odpowiednio przymocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne są cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem 2, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.