Honda CBF 1000 (Nr 7252663)

Honda CBF 1000
Waga
Sztuk
Honda CBF 1000
Długość
218 cm
220 kg
1
Łączna waga:
220 kg
Dystans
3413 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 4 maj 2021 do 5 maj 2021

Adres i termin dostawy

Turcja, Adana, Reşatbey Parkı

Od 10 maj 2021 do 19 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na dosyć trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie na pozór. Prawidłowo przymocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko 2, ponieważ mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.