Honda CBF 250 (Nr 6681317)

Honda CBF 250
Waga Sztuk:
Honda CBF 250
Długość
200 cm
139 kg
1
Łączna waga: 139 kg
Dystans 1216 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Andora, Andora, Andora

30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Chiclana De La Frontera

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na względnie niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie na pozór. Właściwie zamocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne są cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko 2, bowiem mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.