(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda CBR 125 (Nr 6029233)

Marka i model:

Honda CBR 125

Waga w kg (łączna):

140

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 790.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Pilsting

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Dojazdów

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - aczkolwiek tylko złudnie. Właściwie umocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko 2, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.