(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda cbr 125 (Nr 6142821)

Marka i model:

Honda cbr 125

Waga w kg (łączna):

130

Budżet zlecenia [zł]:

380

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 315.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 25 maj 2020 do 26 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Janówek Drugi

Od 26 maj 2020 do 27 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się na ogół ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - niemniej jednak tylko pozornie. Poprawnie przymocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.