(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda CBR 125 R (Nr 7237306)

Waga
Sztuk
Honda CBR 125 R
Długość
192 cm
115 kg
1
Łączna waga:
115 kg
Dystans
466 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Dobrodzień

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Iława

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na dość ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - chociaż jedynie złudnie. Dobrze zamocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie 2, ponieważ posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.