(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda cbr 600 (Nr 4666684)

Honda cbr 600

Marka i model:

Honda cbr 600

Waga w kg (łączna):

200.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 3570.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Szkocja, Aberdeen

29 sie 2019

Adres i termin dostawy

Rumunia, Brăila, Braiła

2 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wydają się dosyć trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - niemniej jednak tylko na pozór. Bezbłędnie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, gdyż mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.