(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda CBR 600 F (Nr 7639817)

Honda CBR 600 F
Waga
Sztuk
Honda CBR 600 F
Długość
207 cm
170 kg
1
Łączna waga:
170 kg
Dystans
865 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Boliwia, Lpz, La Paz

Od 7 cze 2021 do 11 cze 2021

Adres i termin dostawy

Boliwia, Santa Cruz, Santa Cruz De La Sierra

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na ogólnie niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie pozornie. Poprawnie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko 2, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.