(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda Cbr 600 f3 (Nr 4881402)

Marka i model:

Honda Cbr

Waga w kg (łączna):

190

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1424.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Bury St Edmunds

Od 12 sie 2019 do 15 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Włocławek

Od 19 sie 2019 do 25 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na względnie trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - wszakże tylko na pozór. Poprawnie umocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na naczepie, konieczne są cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie 2, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.