Honda CBR 600 RR (Nr 7614041)

Honda CBR 600 RR
Waga
Sztuk
Honda CBR 600 RR
Długość
207 cm
186 kg
1
Łączna waga:
186 kg
Dystans
553 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma De Mallorca

Od 26 kwi 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia-La Mancha, Tarancón

Od 26 kwi 2021 do 31 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na względnie trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - chociaż tylko złudnie. Odpowiednio umocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.