Honda CBR 954 RR (Nr 7552488)

Honda CBR 954 RR
Waga
Sztuk
Honda CBR 954 RR
Długość
200 cm
167 kg
1
Łączna waga:
167 kg
Dystans
881 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicia, Marín

Od 10 maj 2021 do 13 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalusia, Chiclana De La Frontera

Od 16 maj 2021 do 20 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na całkiem trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - aczkolwiek tylko złudnie. Właściwie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, ponieważ mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.