honda cbr250rr (Nr 6856090)

honda cbr250rr
Waga
Sztuk
honda cbr250rr
Długość
139 cm
168 kg
1
Łączna waga:
168 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Indonezja, Daerah Khusus Ibukota Jakarta, Dżakarta

Od 1 kwi 2021 do 15 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Nikaragua, Managua, Managua

Od 30 kwi 2021 do 15 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na dosyć trudne do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - jednakże jedynie złudnie. Należycie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne są cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko dwie, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.