(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda CBR500R (Nr 5850473)

Honda CBR500R

Marka i model:

Honda cbr500r 2015

Waga w kg (łączna):

200

Budżet zlecenia [€]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2041.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Region Flamandzki, Ostenda

Od 7 wrz 2020 do 8 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

Od 16 wrz 2020 do 17 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na na ogół niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - niemniej jednak tylko złudnie. Właściwie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem 2, gdyż mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.