(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda cbr600 (Nr 2858544)

Honda cbr600

Marka i model:

Honda cbr600

Waga w kg (łączna):

180

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1888.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, North Lincolnshire, Scunthorpe

6 sie 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Iława

10 sie 2018


Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - chociaż tylko pozornie. Odpowiednio zamocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.