(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda CBR600 (Nr 5027446)

Marka i model:

Honda CBR 600rr

Waga w kg (łączna):

200

Budżet zlecenia [zł]:

1700

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2158.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Telford

Od 6 wrz 2019 do 8 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Stary Dzików

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często cenne towary, które wydają się stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - wszakże tylko na pozór. Dobrze przymocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie 2, bowiem dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.