Honda CBR600RR (Nr 7691252)

Honda CBR600RR
Waga
Sztuk
Honda CBR600RR
Długość
203 cm
310 kg
1
Łączna waga:
310 kg
Dystans
1099 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Melilla, Melilla

Od 1 gru 2021 do 12 gru 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kantabria, Santander

Od 13 gru 2021 do 31 gru 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się całkiem trudne do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - jednakże jedynie pozornie. Właściwie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na naczepie, konieczne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.