(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-25 11:16

Honda civic

(Nr 2113395)
Honda civic

Marka i model:

Honda Civic

Waga w kg (łączna):

1300.00

Budżet zlecenia [€]:

50

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 145.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, gdy nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Kordoba, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Sewilla, Hiszpania

Termin elastyczny