(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-19 22:44

Honda Civic

(Nr 2165730)
Honda Civic

Marka i model:

Honda Civic

Waga w kg (łączna):

1000.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1196.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta pojawia się często, jak zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Stuttgart, 70173, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gdańsk, Polska

Termin elastyczny