Honda Civic (Nr 6492580)

Honda Civic
Waga Sztuk:
Honda Civic 7 Gen. (2000 - 2005) Hatchback 3-Drzwiowy
Długość
414 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
144 cm
ok. 1232 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1232 kg
Dystans: 1109 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Belgia, Vlaanderen, Houthalen-Helchteren

Od 28 sie 2020 do 29 sie 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Racibórz

Od 31 sie 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.