(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda Civic (Nr 7258747)

Honda Civic
Waga
Sztuk
Honda Civic 9 Gen. (2012 - 2015) Sedan 4-Drzwiowy
Długość
454 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
143 cm
ok.
1250 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1250 kg
Dystans
296 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 20 sty 2021 do 21 sty 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 20 sty 2021 do 21 sty 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.