(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda Civic (Nr 7653388)

Honda Civic
Waga
Sztuk
Honda Civic 8 Gen. (2005 - 2008) Hatchback 5-Puertas
Długość
425 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
146 cm
ok.
1231 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1231 kg
Dystans
3510 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 7 cze 2021 do 12 cze 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Kent, Dover

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.