(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda civic ufo (Nr 4787312)

Honda civic ufo

Marka i model:

Honda Civic

Waga w kg (łączna):

1100.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 438.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 29 lip 2019 do 2 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Krapkowice

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jak nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.