(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

honda cmx 500 (Nr 4561217)

honda cmx 500

Marka i model:

Honda CMX 500

Waga w kg (łączna):

195.00

Budżet zlecenia [€]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1621.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Barsinghausen

Od 18 wrz 2019 do 19 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na całkiem niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie pozornie. Dobrze zamocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na naczepie, konieczne są cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie 2, gdyż dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.