Honda CR 250 R (Nr 7532828)

Honda CR 250 R
Waga
Sztuk
Honda CR 250 R
Długość
219 cm
96 kg
1
Łączna waga:
96 kg
Dystans
333 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Lancashire, Preston

Od 26 maj 2021 do 5 cze 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, Dublin, Dublin

Od 5 cze 2021 do 12 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się dosyć ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - chociaż jedynie pozornie. Należycie umocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.