Honda CR-V (Nr 7682864)

Honda CR-V
Waga
Sztuk
Honda CR-V 2 Gen. [restyling] (2004 - 2006) Crossover
Długość
463 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
171 cm
ok.
1521 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1521 kg
Dystans
1675 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Derbyshire, Ilkeston

Od 29 kwi 2021 do 27 maj 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

Od 27 cze 2021 do 28 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, jak nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy nie zapominać również, że faktyczna waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.