Honda CRF 1000 (Nr 6295944)

Honda CRF 1000

Marka i model:

Honda CRF 1000

Waga w kg (łączna):

240

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

4

Dystans: 2582.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bremen, Brema

29 mar 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

3 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się na ogół ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - jednakże tylko złudnie. Odpowiednio zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na naczepie, konieczne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, bowiem dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.