Honda CRF1000 Africa Twin Adventure Sports (Nr 5692391)

Honda CRF1000 Africa Twin Adventure Sports

Marka i model:

Honda CRF1000

Waga w kg (łączna):

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Australia, Queensland, Brisbane

16 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się ogólnie ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - chociaż jedynie pozornie. Dobrze przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na naczepie, konieczne będą 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem 2, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.