Honda CRF1000L Africa Twin x 3, BMW R 1200 GS Adventure x 1 (Nr 7486356)

Honda CRF1000L Africa Twin x 3, BMW R 1200 GS Adventure x 1
Waga
Sztuk
Honda CRF1000L Africa Twin
Długość
158 cm
229 kg
3
BMW R 1200 GS Adventure
Długość
225 cm
229 kg
1
Łączna waga:
916 kg
Dystans
2850 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Merseyside, Liverpool

22 lip 2021

Adres i termin dostawy

Bułgaria, Област София-Град, Sofia

22 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wydają się na ogół trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - chociaż tylko pozornie. Odpowiednio zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, gdyż dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.