Honda CRF250R (Nr 7484247)

Honda CRF250R
Waga
Sztuk
Honda CRF250R
Długość
219 cm
101 kg
1
Łączna waga:
101 kg
Dystans
862 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Liguria, Genua

Od 22 mar 2021 do 30 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 1 cze 2021 do 30 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne towary, które wydają się stosunkowo ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - jednak tylko złudnie. Właściwie umocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na przyczepie, konieczne są 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.