(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda dominator (Nr 7407361)

Honda dominator
Waga
Sztuk
Honda dominator
Długość
150 cm
170 kg
1
Łączna waga:
170 kg
Dystans
277 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 5 maj 2021 do 8 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne towary, które wydają się stosunkowo nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - jednakże jedynie złudnie. Dobrze umocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie dwie, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.