Honda Forza Scooter 300 CC (Nr 4903702)

Marka i model:

Honda Forza Scooter 300 CC

Waga w kg (łączna):

300

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Tajlandia, Prowincja Phuket, Patong

5 lis 2020

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Zurych, Zurych

17 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się na ogół ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - niemniej jednak tylko pozornie. Należycie umocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, gdyż posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.