(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda FRV (Nr 4624057)

Marka i model:

Honda FRV

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 790.00 km

Adres i termin nadania

Dania, Jutlandia Środkowa, Aarhus

2 lip 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Gorzów Wielkopolski

9 lip 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie może przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.