(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda GL500 (Nr 4376205)

Honda GL500

Marka i model:

Honda GL 500

Waga w kg (łączna):

190

Dystans: 45.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Chylice-Kolonia

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne ładunki, które wydają się ogólnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - chociaż tylko pozornie. Właściwie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, gdyż mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.