Honda Goldwing GL 1800 (Nr 7555031)

Honda Goldwing GL 1800
Waga
Sztuk
Honda Goldwing GL 1800
Długość
260 cm
350 kg
1
Łączna waga:
350 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Kaiserslautern

Od 10 lis 2021 do 1 gru 2021

Adres i termin dostawy

Tajlandia, Prowincja Khon Kaen, Khao Suan Kwang

Od 10 sty 2022 do 31 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się na ogół trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko pozornie. Dobrze przymocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie 2, ponieważ posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.