(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-02 10:14

Honda hornet 600

(Nr 2344376)

Marka i model:

Honda hornet 600

Waga w kg (łączna):

190.00

Budżet zlecenia [zł]:

600

Dystans: 328.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle cenne towary, które wydają się dość niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednakże jedynie na pozór. Poprawnie umocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

     Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie dwie, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi obiektami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

     Warto zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Pleszew, 63-300, Polska

Od 5 lut 2018 do 9 lut 2018

Adres i termin dostawy

Mikołów, Polska

Od 9 lut 2018 do 13 lut 2018