(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda Hornet 600 (Nr 4741256)

Marka i model:

Honda Hornet 600

Waga w kg (łączna):

250.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1745.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lacjum, Rzym

Od 4 wrz 2019 do 7 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się dość ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - jednakże tylko złudnie. Bezbłędnie umocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.