(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda hornet 600cc (Nr 4971386)

Honda hornet 600cc

Marka i model:

Honda Hornet

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Maroko, Pachalik D'agadir ⵍⴱⴰⵛⴰⵡⵉⵢⴰ ⵏ ⴰⴳⴰⴷⵉⵔ أگادير ‎باشوية, Agadir ⴰⴳⴰⴷⵉⵔ أگادير‎

15 gru 2019

Adres i termin dostawy

Argentyna, Santiago Del Estero, La Argentina

Od 10 sty 2020 do 15 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na względnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - chociaż tylko pozornie. Dobrze umocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko 2, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.