Honda HR-V (Nr 7649689)

Honda HR-V
Waga
Sztuk
Honda HR-V 2 Gen. (2015 - 2018) Crossover
Długość
429 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
160 cm
ok.
1352 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1352 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Argentyna, Autonomous City Of Buenos Aires, Buenos Aires

Od 26 lip 2021 do 31 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Antequera

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się często, jeżeli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.