Honda Integra (Nr 7556051)

Honda Integra
Waga
Sztuk
Honda Integra
Długość
222 cm
238 kg
1
Łączna waga:
238 kg
Dystans
3495 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

Od 4 sie 2021 do 8 sie 2021

Adres i termin dostawy

Norwegia, Rogaland, Stavanger

Od 10 sie 2021 do 13 sie 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się ogólnie niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie złudnie. Właściwie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, bowiem mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.