(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

HONDA JAZZ (Nr 4722392)

Marka i model:

HONDA JAZZ

Waga w kg (łączna):

1250

Budżet zlecenia [zł]:

900

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 737.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Elmshorn

16 lip 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Toruń

19 lip 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru auta.