Honda Jazz (Nr 5757375)

Honda Jazz

Marka i model:

Honda jazz

Waga w kg (łączna):

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 578.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Irlandia Północna, Belfast

Od 6 cze 2020 do 10 cze 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Nottinghamshire, Nottingham

12 cze 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.