(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

honda nc 750 x (Nr 5232382)

honda nc 750 x

Marka i model:

honda nc 750 x azul

Waga w kg (łączna):

230

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2305.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Puttgarden

Od 13 lip 2020 do 16 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się dosyć niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - aczkolwiek tylko pozornie. Poprawnie przymocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne są 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niepewne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.